Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)





Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ścieżki, dróżki,.............. szerokości
PostWysłany: 11 Sie 2010, 22:17 
Forumowy VIP
Awatar użytkownika

Dołączenie: 22 Maj 2010, 18:50
Posty: 101
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 1
Offline
Kanał dla służb ratunkowych ( sam nie wiem czy to w ogóle jest używane).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ścieżki, dróżki,.............. szerokości
PostWysłany: 11 Sie 2010, 22:22 
Nowy użytkownik

Dołączenie: 11 Sie 2010, 16:34
Posty: 4
Antyradar: Brak
Offline
9 u nas prawie nikt nie używa, ale przydaje się, gdy stanie się w jakimś polu za granicą a telefon nie ma zasięgu... i wtedy na 9 udaje się kogoś wywołać, no albo na 28 wołać "rodacy pomocy" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ścieżki, dróżki,.............. szerokości
PostWysłany: 05 Wrz 2010, 14:46 
Nowy użytkownik

Dołączenie: 04 Kwi 2010, 11:54
Posty: 37
Miejscowość: Sopot
Pochwały: 1
Offline
Dość dawno temu ale nie w czasach mchu i paproci, na stacjonarce (nasłuch wielokanałowy) usłyszałem własnousznie jak na CH9 jakaś kobieta wołała "Tu (jakiś numer) z (miejscowość) proszę z policją" (oczywiście natychmiast wyłączyłem nasłuch wielokanałowy i zostałem na 9tym) zawołała może ze dwa lub trzy razy i posterunek się odezwał :shock: kolo się przedstawił i zapytał o co chodzi? Kobitka zeznała, gdzie mieszka (znam 3-City i wiem że wtedy było to na totalnym odludziu) i widzi jak podjechał jakiś "cywilny" samochód i kolesie "po cywilu" wyciągają jakieś przewody ze studzienek. Nastąpiła chwila ciszy. Po czym kolo dopytał dokładnie w jakim kierunku od jej adresu widać tę "ekipę"? I zakończył czymś w rodzaju "przyjąłem, wysyłam patrol" Nasłuchiwałem jeszcze dość długo ale nic więcej nie usłyszałem. Szkoda, że wtedy nie można było mieć skanerów.

Teraz to nie wiem czy ktoś profesjonalny na 9tym nasłuchuje? I mam nadzieję, że nie będę musiał sprawdzać, hehe...
Chociaż po ostatnim raporcie o naszym zintegrowanym systemie ratunkowym 112 coś czuję, że dobrze by było jeszcze nie odstawiać CH9 do lamusa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ścieżki, dróżki,.............. szerokości
PostWysłany: 24 Wrz 2010, 14:39 
F-Mod

Dołączenie: 20 Mar 2009, 13:45
Posty: 599
Offline
ja ostatnio miałem okazję sprawdzić CB zagramanicą i o ile ciężko było o odpowiedź; to jak się trafił większy koreczek to zaraz znalazło się mnóstwo "chętnych" do rozmowy

... niestety po kilkunastu minutach było już blisko kłótni :oops: ale na szczęście jakiś mądrzejszy odpuścił i był już spokój

ale reasumując CB pozwoliło mi zaoszczędzić jakieś 40minut na objeździe :mmm:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ścieżki, dróżki,.............. szerokości
PostWysłany: 24 Wrz 2010, 23:27 
Forumowy VIP

Dołączenie: 20 Lis 2009, 10:34
Posty: 343
Pochwały: 4
Antyradar: Brak
Offline
W Niemczech kiedyś też dzięki CB ominąłem kilku godzinny korek na autostradzie /poważny wypadek samochodowy/ i zarobiłem kilka godzin :ok:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ścieżki, dróżki,.............. szerokości
PostWysłany: 15 Cze 2011, 14:04 
Nowy użytkownik

Dołączenie: 15 Cze 2011, 13:50
Posty: 11
Antyradar: Brak
Offline
CB to bardzo przydatne urządzenie, sam już od kilku lat wożę w samochodzie zestaw i nie dość że nieraz uratował mnie przed mandatem to również uzyskałem pomoc jak ominąć korek w nieznanym terenie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ścieżki, dróżki,.............. szerokości
PostWysłany: 27 Wrz 2012, 10:59 
Nowy użytkownik

Dołączenie: 26 Wrz 2012, 12:36
Posty: 2
Miejscowość: Poznań
Antyradar: Brak
Offline
tak czytam Panowie wasze wypowiedzi i choć nie posiadam CB to po odwiedzeniu tego tematu chyba się skuszę na zakup tego cacka ;D bezpieczeństwo i radość w podróży przede wszystkim! :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ścieżki, dróżki,.............. szerokości
PostWysłany: 09 Lut 2013, 17:11 
Nowy użytkownik

Dołączenie: 27 Gru 2012, 23:32
Posty: 12
Antyradar: Brak
Offline
PiT napisał(a):
Dość dawno temu ale nie w czasach mchu i paproci, na stacjonarce (nasłuch wielokanałowy) usłyszałem własnousznie jak na CH9 jakaś kobieta wołała "Tu (jakiś numer) z (miejscowość) proszę z policją" (oczywiście natychmiast wyłączyłem nasłuch wielokanałowy i zostałem na 9tym) zawołała może ze dwa lub trzy razy i posterunek się odezwał :shock: kolo się przedstawił i zapytał o co chodzi? Kobitka zeznała, gdzie mieszka (znam 3-City i wiem że wtedy było to na totalnym odludziu) i widzi jak podjechał jakiś "cywilny" samochód i kolesie "po cywilu" wyciągają jakieś przewody ze studzienek. Nastąpiła chwila ciszy. Po czym kolo dopytał dokładnie w jakim kierunku od jej adresu widać tę "ekipę"? I zakończył czymś w rodzaju "przyjąłem, wysyłam patrol" Nasłuchiwałem jeszcze dość długo ale nic więcej nie usłyszałem. Szkoda, że wtedy nie można było mieć skanerów.

Teraz to nie wiem czy ktoś profesjonalny na 9tym nasłuchuje? I mam nadzieję, że nie będę musiał sprawdzać, hehe...
Chociaż po ostatnim raporcie o naszym zintegrowanym systemie ratunkowym 112 coś czuję, że dobrze by było jeszcze nie odstawiać CH9 do lamusa.


Może to sa jakieś częstotliwości alarmowe? Ale pewnie wiadomo, że policja tez ma CB i też słyszy jak inni się wymieniają doświadczeniami, że krąży jakis nieoznakowany.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ścieżki, dróżki,.............. szerokości
PostWysłany: 13 Sty 2016, 10:21 
Nowy użytkownik

Dołączenie: 13 Sty 2016, 10:19
Posty: 6
Antyradar: Brak
Offline
Oki, rozumiem :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości



Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Protected by Anti-Spam ACP
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group